Historie

V Nástrojích Smrti:

Historie

Lovci stínů, někdy také nazývání Nephilim, jsou v Bibli popisováni jako potomci lidí a andělů.

Legenda o původu Lovců stínů říká, že byli stvořeni před více než tisíci lety, když byl svět zaplaven invazemi démonů z jiných světů. Zaklínač vyvolal anděla Raziela, který smíchal v poháru svou vlastní krev s krví člověka a dal z něj lidem napít. Ti, kteří se napili andělovy krve, se stali Lovci stínů, stejně tak jako jejich děti a děti jejich dětí. Od té doby byl pohár nazýván jako Smrtelný pohár a kdykoli jej bylo možno použít ke stvoření nových Lovců stínů.

Krom Poháru dal anděl lidem i Meč a Zrcadlo. Tyto tři posvátné věci jsou známy jako Smrtelné nástroje a tvoří základ mytologie Lovců stínů.

Společenství a politika

Domovská země všech Lovců je Idris, země nacházející se v Evropě někde mezi Německem a Francií (obyčejným smrtelníkům je skryta). Hlavní město Alicante je taktéž - podle dvou skleněných věží - známé jako Skleněné město.

Nejvyšší instancí Lovců je Spolek, ten sestává z Koncilu, Inkvizitora a Konzula. Koncil funguje jako senát, schvaluje zákony a podepisuje Úmluvu. Inkvizitor je vrchní vyšetřovatel, který dohlíží na to, že Lovci stínů neporušují zákony a Úmluvu a má jako jediný pravomoc použít při výslechu Meč duší. Konzul funguje jako poradce Koncilu i Inkvizitora.

Kromě zabíjení démonů Lovci také udržují mír mezi bytostmi z podsvětí – vlkodlaky, upíry, zaklínači a vílami. Toto křehké příměří trvající po stovky je reprezentováno Úmluvou, která musí být každých 15 let v Idrisu znovu podepsána zástupci všech magických ras.

Ačkoli Lovci stínů fungují jako správci pořádku a tudíž by měli být nestranní, mezi rasou Nephilim a rasami z Podsvětí odjakživa panuje určitá nedůvěra a nevraživost. Někteří lovci v čele s Valentinem Morgensternem se dokonce domnívají, že ostatní magické rasy jsou oproti nim méněcenné, protože jsou napůl démony

Mlčenliví bratři

Mlčenliví bratři jsou knihovnici , žijící ve Městě z kostí, které funguje jako pohřebiště padlých Lovců stínu - ostatky těch, jež zemřeli v bitvě jsou spáleny a jejich popel je použit ke stavbě mramorových pilířů ve Městě. Vchod do něj se nachází pod sochou anděla na New Yorském hřbitově, ačkoli podobně jako Vílí dvůr se v New Yorku fakticky nenachází. Vstup do něj je zdoben latinským nápisem "Nephilim: Facilis descensus averni" což znamená "Nephilim: Cesta do pekel je snadná"

Mlčenliví bratři mají na sobě jedny z nejsilnějších run, které jim poskytují zvlášní schopnosti oproti ostatním lovcům. Mají vyholené hlavy a zašitá ústa - s ostatními komunikují pomocí telepatie a dokážou číst myšlenky. Oblečeni jsou do dlouhých tmavých hábitů s kapucemi.

V Pekelných Strojích:

(Zajímavá mapa)

Lidský anděl-kříženci, chodí mezi námi, neviditelné, ale všudypřítomný, naše neviditelné chrániče.

Říkají si lovci stínů.

V stínů dodržovat zákony stanovené v tomto Gray knihy, které jim od anděla: jejich úkolem je chránit náš svět od interdimenzionálních parazitů, které volají démony, kteří cestují z planety na planetu, demolovat a ničit vše, co jim stálo v cestě. Jejich úkolem je také udržování míru mezi válčícími Downworlders: Člověkem démon kříženci známe jako čaroději, upíry, vlkodlaky a vílami. Ačkoli stínů pocházejí z jejich vlastní tajné vlasti, země Idris, vedou základny v každém z hlavních měst na světě: New York, Tokio, Šanghaj, Paříž, Petrohrad - a Londýn.

Píše se rok 1878. Vrah pronásleduje tmavé ulice v Londýně, Flaying své oběti zaživa a odstraňování jejich kůži a zanechá zápach démonického čarodějnictví kde udeří. Hledám svou identitu, se stínů na Insitute Londýn najít jeden klíč: členství odznak pro tajnou organizaci zvanou Pandemonium club. Některé z nejbohatších a nejúspěšnějších mužů v Londýně jsou členy. Ale který z nich je vrah, a co je jeho konečný cíl?

Mezitím, šestnácti letáTessa Gray pátrání po pohřešované bratra - jednou za člena Pandemonium klubu - vede ji do nebezpečného viktoriánské éry londýnské nadpřirozeného podsvětí, kde upíři třeně gaslit ulicích Londýna, vlkodlaci slinku v temných uličkách Whitechapel a čarodějové držet maškarních bálů pro démony a Downworlders v opiu zakouřených sálů. Když Tessa zjistí, že ona sama je Downworlder, musí se naučit důvěřovat své přirozené nepřátele, démon zabíjení stínů, jestli vůbec chce naučit se ovládat své síly a najít svého bratra. Rozpolcená mezi krásné bude Temný lovec skrývá svou pravou podstatu, a věnoval Jem, jehož vlastní smrtící tajemství se pomalu ničí ho, musí Tessa čerpat ze všech svých sil zachránit svého bratra a udržet sama naživu v této smrtící nového světa.

Vyhledávání

Fotografie použita dle Creative Commons Gruenewiese86, enki22  Domov Lovců Stínů