Postavy

Seznamte se stručně s našimi hrdiny, ale i padouchy!

TMI

ClaryClary

Clary je šestnáctiletá, naprosto obyčejná holka, která žije sama se svou matkou na Manhattanu. Jejím nejlepším (a jediným opravdovým) přítelem je kluk, Simon. Je umělkyně – bez svého skicáku neudělá ani krok, zbožňuje anime a ráda chodí do Newyorského klubu Pandemonium. Obyčejná je ale právě až do té chvíle, kdy jednou večer v Pandemoniu uvidí skupinu teenagerů – které nikdo jiný nevidí – jak zabijí nějakého kluka. Jak se ale nakonec ukáže, on to vlastně kluk ani nebyl... Když náhle zmizí její matka a Clary začíná vidět stále více podivných věcí a stvoření, o kterých neměla tušení že existují, je vtažena do světa, o kterém neměla tušení, že je jeho součástí.

JaceJace

Jace je asi sedmnáctiletý Lovec stínů, celé jeho tělo je pokryto magickými runami, které mu pomáhají v boji proti démonům, kterému zasvětil celý život – zabil jich více než jakýkoliv jiný Lovec v jeho věku. Jace vyrůstal jen se svým otcem, který byl před jeho očima zavražděn Valentinovými přívrženci, když Jaceovi bylo deset. Od té doby žije v institutu s Hodgem a Lightwoodovými, kteří se ho ujali. Jace o své minulosti moc nemluví a své poslání lovce démonů staví před všechno ostatní. Až do doby, kdy potká Clary, která dokáže prohlédnou namyšlenost a aroganci, kterými se obrnil.

SimonSimon

Simon, má rád svůj život. Je nadšenec do fantasy světa a her jako Dungeons snd Dragons. Žije v Brooklynu, hraje na bubny v kapele, jejíž jméno se mění každý den a skrývá ne tak úplně tajné city ke své nejlepší kamarádce. Vidí to snad každý, jen ona ne. Má v plánu jí o tom říct – někdy. Ten den ale nastane najednou příliš brzy když Claryina matka zmizí a oni oba jsou nedobrovolně vtaženi do utajeného světa Lovců stínů, světa plného smrtelného nebezpečí. A co je snad ještě horší, že součástí toho světa je pro Clary neodolatelný Lovec stínů Jace.

IsabelleIsabelle

Isabelle pochází se starobylého rodu Lovců stínů. Je velmi atraktivní, je si toho vědoma a dokáže toho využít. Zlomila už srdce nejednomu chudákovi a když se začne zajímat o Simona, Clary si o něj oprávněně začíná dělat starosti. Isabelle se také, k nelibosti rodičů, ráda zaplétá s obyvateli z Podsvětí. Isabelle se boji s démony rozhodně nevyhýbá – dokonce se jí s ním daří skloubit nejnovější módní výstřelky. Přestože se navenek zdá povrchní, za své blízké by se bila do posledního dechu. A i když se ve své sebejistotě zdá neotřesitelná, když po Claryině příchodu už není jedinou dívkou široko daleko, o ketou se kluci zajímají, Isabelle už si sebou tak jistá není.

AlecAlek

Alek je nejstarší z Lightwoodovic dětí a o démonech raději čte než aby s nimi bojoval - svým přátelům vždy kryje záda. Alec je stejně jako jeho sestra velmi atraktivní, ale na rozdíl od ní se od toho snaží to co nejvíc odvádět pozornost. Za jeho nekonečnou oddanost svému adoptivnímu bratru Jaceovi se skrývá tajemství, za které by položil život.

MagnusMagnus/Krasomil

Magnus je nejvyšší Brooklynský čaroděj. Je tři sta let starý, poněkud výstřední a rád pořádá párty a akce, na kterých se objevují ty nejrozmanitější bytosti z podsvětí. Jeho šatníku dominuje oblečení zdobené kovovými cvočky, kožené kalhoty v barvách duhy a používá více makeupu a třpytek než kterákoli holka. A právě Magnus má být klíčem ke vzpomínkám o které Clary přišla a které by jí měly pomoci najít její matku.

Luke

Luke, typický v džínách a flanelové košili, je starý rodinný přítel, kterého Clary bere jako otce, kterého nikdy nepoznala. Vlastní malé knihkupectví, je skoro součástí Claryiny rodiny a vždy na něj bylo spolehnutí. O to víc je Clary šokovaná, když jí po zmizení její matky odmítne pomoct a nechá ji napospas nejistému osudu. Tehdy Clary začne přemítat, co doopravdy pro její matku znamenalo označení „starý rodinný přítel“.

Hodge

Hodge oje zkušený Lovec stínů, který vede Newyorský institut a je učitelem Jace a Lightwoodovic dětí. Jeho všudypřítomným společníkem je Havran Hugo. Hodge skrývá v minulosti mnohá tajemství, za něž na něj byla společenstvím Nephilim za trest uvalena kletba, kvůli které nemůže institut opustit - nikdy se nesmí vrátit do Skleněného města.

Maia

Maia se v trilogii objevuje až v druhém díle. Je jí šestnáct, má zlatohnědé vlasy a hnědé oči. Celý její život se změnil, když se chtěla rozejít se svým žárlivým přítelem Jordanem. Ještě týž večer ji pokousal vlkodlak a ona zjistila, že to byl Jordan. Maia se také nedobrovolně stala vlkodlakem.

Valentýn

Lovec stínů který se před patnácti lety obklopil svými následovníky a vedl vzpouru proti obyvatelům Podsvětí. Ohrozil tak křehké příměří které s nimi Nephilim po tisíce let budovali. Poté co byl poražen, zavraždil vlastní rodinu a sám si vzal život. Podsvětím teď ale kolují zvěsti, že se Valentine vrátil, buduje novou armádu, hledá Smrtelný pohár a plánuje pomstu.

Jonathan

Jonathan je syn Valentýna. Když byl Jonathan ještě nenarozený tak Valentýn dával Jocelyne - matce Jonathana - vypít démoní krev. To způsobilo, že je Jonathan napůl Loven stínů a napůl démon. S Jacem je to, to samé, ale Jace je zase zkřížený s andělem. Jace je Jonathanův nevlatsní bratr. A Clary je jeho biologická sestra.

 

ID

Will

Sedmnáctiletý Will je jedním z mladých mužů, před kterými vždy bývaly mladé vikrotiánské dívky varovány. Pije, hraje hazard a užívá si společnosti dam s pochybnou pověstí – alespoň tak moc, jako si užívá všeho. Will nenávidí všechny a všechno, možná s výjimku Jema, a dokonce i to není jisté. Charlotte si zoufá z toho, jestli se jí podaří udržet ho naživu alespoň do devatenácti. Když ho to znenadání začne táhnout k Tesse, jeho přátelé začnou doufat, že mladá podsvěťanka snad bude jeho spasením – ale jak se Tessa přibližuje k jeho ponurému tajemství, jež z jeho života činí vězení, hrozí jim nebezpečí, že je to oba zničí, dokonce i tehdy, když se ona pravdy dopátrá. (Je také fakt, ře Will je předek Jace Herondale.)

Tessa

Tessa strávila prvních šestnáct let svého života pod úzkostlivou ochranou své tety, poté, co její rodiče zahynuli, když jejich kočár měl nehodu. Celý svůj život žije v knihách, sní o dobrodružstvích, která prožívají hrdinky, o kterých čte – dokud nemusí z New Yorku odcestovat do Londýna, kde zmizel její bratr Nathaniel. A zdá se, že pouze dvě záhadné – a zlověstné – ženy, kterým se říká Temné sestry, vědí, kde může být. Lovci stínů z londýnského Institutu se zdají být jedinou nadějí, že Nata najde, ale jejich tajemný svět démonů a podsvěťanů pro ni skýtá mnohá nebezpečí- především když si uvědomí, že je jeho součástí mnohem více, než si myslela.

Jem

Jem vyrůstal v Institutu v Šanghaji, jeho rodiče byli zabiti démonem, který nechal Jema žít – ale musí za to platit hroznou cenu. Křehký plavovlasý Jem se na první pohled nezdá být vrahem démonů, ale jeho dovednosti a bystrý intelekt z něj činí hrozivého nepřítele. V Tesse nachází spřízněnou duši, protože se oba cítí rozervání mezi dvěma světy, aniž by jednoho z nich úplně patřili. Jeho náklonnost k Tesse pomalu roste – bude muset Will ublížit jedinému člověku, na kterém mu kdy záleželo?

Jessemine

Rodiče Jessamine byli stejně jako Willovi rodiče lovci stínů, kteří odešli ze Spolku. Když uhořeli, stal se z ní sirotek a byla vychována v Institutu Charlott a Henrym. Jessamine nenávidí každý aspekt toho, že je lovcem stínů, nebezpečným tréninkem počínaje a existencí démonů – kteří jsou podle ní odporní a páchnou – konče. Vyzbrojena jako břitva ostrým slunečníkem a stejně tak ostrým jazykem, když chce, umí být Jessamine nebezpečná – stejně tak sobě jako nadpřirozeným bytostem, se kterým je nucena se střetávat.

Henry

Roztržitý a geniální Henri tráví všechen svůj volný čas ve sklepeních Institutu, kde z čepů, převodů a ozubených kol vynalézá úžasné stroje a zbraně. Naneštěstí se množství těch funkčních vyrovná počtu těch, které se nepovedou, a není neobvyklé, že se Henri při vynalézaní něčeho nového a úžasného zapálí. Když Tessu začne sledovat skupina tichých vrahů a ukáže se, že to jsou automata – lidské bytosti sestavené z mechanických součástek – je to Henri, kdo musí rozluštit, jak fungují, aby se dopátrali geniálního démonického vynálezce, který stojí v čele nejďábelštějšího plánu, jaký kdy londýnský nadpřirozený svět kdy viděl.

Charlotte

Dvaadvacetiletá Charlotte schopnou rukou vede celý Institut. Je milá a přívětivá a dělá vše co je v jejích silách, aby se postarala o osiřelé lovce stínů, kteří žijí pod její střechou, zatímco před milovaným, duchem nepřítomným manželem skrývá, jak je osamělá. Zdá se, že není nic, co by Charlotte nezvládla – dokud Tessa při hledání svého bratra v londýnském podsvětě nezačne odkrývat spletitou síť korupce a podvodů, která hrozí londýnskou Konklávu a lovce stínů rozervat.

Vyhledávání

Fotografie použita dle Creative Commons Gruenewiese86, enki22  Domov Lovců Stínů