City of Lost Souls

Anotace:

Démonka Lilith byla zničena a Jace byl z jejího zajetí vysvobozen. Ale když jej lovci stínů přijdou zachránit, naleznou pouze krev a rozbité sklo. Nejen že chlapec, kterého Clary miluje zmizel – ale zmizel i ten, kterého nenávidí, Sebastian, syn jejího otce Valentina: syn který je odhodlán uspět tam, kde jeho otec selhal a přivést lovce stínů na kolena.

Žádná magie Spolku nedokáže ani jednoho z chlapců vypátrat, ale Jace se nedokáže držet zpátky – ne když jde o Clary. Když se znovu setkají, Clary zjistí děsivou pravdu, kterou způsobilo Lilithino kouzlo – Jace už není ten kluk, kterého milovala. On a Sebastian jsou teď k sobě připoutáni a stalo se to, čeho se Jace nejvíce obával: stal se z něj opravdový služebník Valentinova zla. Spolek je odhodlán Sebastiana zničit, ale neexistuje způsob jak ublížit jednomu z nich, aniž by to zničilo toho druhého. Budou lovci stínů váhat s tím zabít jednoho ze svých řad?

Jen malá skupina přátel a rodiny Clary a Jace věří, že stále může být zachráněn – a že osud budoucnosti lovců stínů je s jeho záchranou spjat. Musí se postavit Spolku a udeřit na vlastní pěst. Alec, Magnus, Simon a Isabelle se musí spojit, aby Jace zachránili: vyjednávají s hrozivou Vílí královnou, zvažují obchodování s démony a nakonec se obracejí k Železným sestrám, samotářským a nemilosrdným tvůrkyním zbraní pro lovce stínů, které jim řeknou, že žádná zbraň na tomto světě nedokáže přetnout pouto mezi Sebastianem a Jacem. Jejich jediná šance jak Jace osvobodit je postavit se Nebi i Peklu – což je risk, který by si mohl vyžádat život kohokoli z nich, nebo také všech.

A musí to zvládnou bez Clary. Protože Clary se vydala do srdce temnoty hrát nebezpečnou hru a to úplně sama. Cena za tuho hru není pouze její vlastní život, ale také Jaceova duše. Je ochotná pro Jace udělat cokoli, ale může mu vůbec pořád důvěřovat? Nebo je skutečně ztracen? Jaká cena je až příliš vysoká, dokonce i pro lásku?

V šokující páté knize série Nástrojů Smrti hrozí lovcům stínů pohlcení temnotou.

Vyhledávání

Fotografie použita dle Creative Commons Gruenewiese86, enki22  Domov Lovců Stínů